Перейти к содержанию

День Козацкой Славы


Рекомендуемые сообщения

На Покрову в Україні відзначають день козацької слави згідно з Указом Президента. На Вінниччині до свята було насипано 11 курганів на честь наших козаків.

 

Один з них було зведено поблизу «Лісової сторожки». За словами генерала-отамана Володимира Лебедевича, на спорудження цієї пам'ятки було вивезено 19 КамАЗів землі. А сама пам'ятна стела, яку привезли із Жежелівського кар'єру, важить 26,5 тонни. Для того, щоб її встановити, було задіяно найпотужнішу техніку МНС. Самі ж козаки висловлюють велику подяку за допомогу у зведенні стели генералу-лейтенанту, старійшині Віктору Тяжлову.

 

На відкриття кургану з'їхалися представники чотирьох козацьких полків області — ім. Сірка, Богдана Хмельницького, Кальницько-Вінницького та полку Пилипа Орлика. Символічно те, що ця стела одразу ж набула популярності. Дальнобійники, які проїжджають повз курган, зупиняються, аби покласти живі квіти до пам'ятника козакам-патріотам.

 

До речі, на Покрову у Чигирині, де відзначали 410 років з дня народження Богдана Хмельницького і куди з'їхалися українські козаки, 28 нашим землякам було вручено ордени та почесні нагороди. Саме там отримав державний орден Богдана Хмельницького ІІІ ступеню генерал-хорунжий Борис Гнатик, заступник директора Фонду сприяння правоохоронним органам і військовим формуванням «Україна».

 

Відзнаки отримали ваговик Артур-Огли Бончужний, полковник, директор ПТУ №7 Юрій Нартовський, полковник, хірург Петро Жук, старійшина, полковник, заслужений артист України Георгій Патрак та ін.

 

Серед нагороджених і перша жінка-козачка — Наталя Сенченко. Їй було вручено орден козацької слави «Віра» IV ступеню. Сама пані Наталя зазначила:

 

- Моє посвячення у козачки відбулося три роки тому у селищі Красне на могилі Івана Богуна. Весь час я напружено працювала, допомагаючи нашим вінницьким козакам. Думаю, що сьогодні мої близькі, а особливо батько, пишаються мною. Адже батько Олександр Карпенко був референтом у першого гетьмана незалежної України — Муляви. А зараз готується у висвячення в старійшини.

 

А сьогодні, за словами Верховного отамана Південнобузької-Деснянської Січі Українського козацтва Володимира Лебедевича, на Вінниччині споруджується 12-й курган. Він знаходитиметься на території Липовецького району, звідки родом самі козаки Кальницького полку, які перевернули історію України 1651 року, визволивши Вінниччину від польської шляхти.

 

 

 

http://www.33channel.vinnitsa.com/05-45-25.php

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
×
×
  • Создать...